Sunday, September 23, 2012

Google - Project Glass

niedziela, wrzesień 23, 2012 Dodany przez Miłosz Osiński #NEWS ##
Co to jest?
Okulary będą w stanie wyświetlać różne typy informacji, od wiadomości tekstowych, poprzez przypomnienia, na interaktywnych mapach kończąc. Urządzenie ma być obsługiwane za pomocą komend głosowych. Projekt, nad którym pracuje mały zespół inżynierów, ma na razie charakter koncepcyjny.

z założenia ma to wyglądać tak:


W trakcie konferencji Google I/O 2012 zaprezentowano prototyp okularów Google Glass. To co pokazano w trakcie I/O 2012 nie jest więc ostateczną wersją produktu dla odbiorców indywidualnych.

Spadochroniarze - mając na nosie Google Glass - wyskoczyli z samolotu i przekazywali na żywo z całego swojego lotu. Następnie połączyli się z innymi użytkownikami i rowerami dotarli prosto na salę, w której odbywa się konferencja. To naprawdę robiło wielkie wrażenie - wszystko można było oglądać na żywo. Oczywiście dzięki okularom amerykańskiej firmy.

Konkrety?
    Czy oprócz efektownej prezentacji dostaliśmy jednak jakieś konkrety? Oczywiście. Google ujawniło, że okulary posiadają wbudowany moduł do transmisji danych, kamerkę, mikrofon, żyroskop, akcelerometr i kompas. Można więc robić dzięki nim zarówno zdjęcia jak i kręcić filmy.
    Same okulary są lżejsze od przeciwsłonecznych. Można w nich uprawiać sport albo założyć je na oprawki okularów korygujących wadę wzroku. Pokazują także informacje na temat odwiedzanych miejsc i rzeczy, które widzimy.
Kiedy premiera?
Wiadomo, że zamówić można je w trakcie konferencji. Niestety, ich dostawy rozpoczną się dopiero na początku przyszłego roku za co Brin już teraz przepraszał. To co pokazano w trakcie I/O 2012 nie jest więc ostateczną wersją produktu dla odbiorców indywidualnych.